OPERO - schemat przepływu danych

Bezpieczne połączenie i niezależne od siebie repozytoria

Po utworzeniu konkretnego projektu backupu wybrane dane zostaną automatycznie przesłane bezpiecznym połączeniem  na zdalny serwer backupów. Przed wysłaniem zostaną skompresowane oraz zaszyfrowane tak, by tylko użytkownik wysyłający dane na serwer miał do nich dostęp. Po połączeniu z serwerem backupów dane zostaną zapisane na dwóch w pełni od siebie niezależnych repozytoriach. Nawet jeśli jedna z maszyn zostanie uszkodzona, Twoje dane mogą zostać odzyskane przy użyciu zapasowej kopii z drugiego serwera.

Łącząc się z naszym systemem masz pewność co do bezpieczeństwa połączenia. Używamy własnego protokołu szyfrowanej komunikacji specjalnie dostosowanego do potrzeb systemu. Oferuje on bezpieczeństwo lepsze niż światowy standard SSL. Dzięki użyciu certyfikatów aplikacja zainstalowana na Twoim komputerze jest w stanie zweryfikować tożsamość naszych serwerów.

Niezawodne szyfrowanie

Wielopoziomowa struktura naszego oprogramowania pozwala na implementację niezależnych systemów bezpieczeństwa danych - zarówno na poziomie użytkownika, jak i na poziomie połączenia z serwerami backupu. Dane wysyłane przy użyciu Opero Backup są szyfrowane przy pomocy znanego tylko użytkownikowi hasła. Oznacza to, że stosowane hasło nie jest znane żadnym osobom postronnym, nawet administratorom systemu. Wiąże się to z ryzykiem utraty danych w przypadku zapomnienia hasła, jednak tylko takie rozwiązanie gwarantuje całkowite bezpieczeństwo przesłanych danych. Istnieje również możliwość wyboru domyślnego hasła, które będzie można odzyskać w razie utraty, jednak nie jest to rozwiązanie rekomendowane. Algorytmy w oparciu, o które transferowane są i zapisywane dane, są uznane za praktycznie niemożliwe do złamania.

Nowoczesna serwerowania zlokalizowana w Europie

01Niezawodność zasilania Zabezpieczenie energetyczne stanowią dwie linie zewnętrzne i generator spalinowy. Każda szafa jest zaopatrzona w dwa tory zasilania, dodatkowo zabezpieczone UPS’ami, co zapewnia kilkustopniowy system ochrony ciągłości zasilania.

02Niezawodność łącz Korzystamy z łącz od kilku niezależnych operatorów, co nie tylko przekłada się na bardzo wysoki poziom niezawodności usługi, ale także pozwala na możliwie najszybsze połączenie.

03Klimatyzacja Profesjonalne, redundantne systemy klimatyzacji dbają o odpowiedni dla pracy serwerów poziom temperatury, wilgotności i czystości powietrza. Pracownicy stale monitorują temperaturę w Centrum Danych i poszczególnych serwerach, a nawet komponentach (procesory, płyta główna, pamięć).

04Bezpieczeństwo Wejścia do serwerowi zabezpieczone są systemami biometrycznymi. Wejście osoby nieupoważnionej jest niemożliwe, a każde wejście osoby autoryzowanej jest rejestrowane. Dodatkowe zabezpieczenie stanowi dwustopniowa ochrona fizyczna.

05Monitoring Stale monitorujemy pomieszczenia, w których znajdują się serwery. Nie ma możliwości niezauważonego wtargnięcia do budynku nie mówiąc o pomieszczeniach serwerowni. Każde wejście jest obserwowane przez kilka kamer i nagrywane.

06Infrastruktura Nasze szafy wyposażone są nie tylko w UPS'y, ale także w urządzenia do zdalnego zarządzania, aby w razie problemów z kluczowymi maszynami, maksymalnie skrócić czas reakcji.

Newsletter


Jeśli chcesz otrzymywać aktualne informacje o naszych rozwiązaniach podaj swój e-mail

Kontakt

ul. Paderewskiego 141d
86-300 Grudziądz

tel. +48 56 4610295
fax +48 56 4610296

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

godziny pracy biura: 8:00 - 16:00